Mé služby po porodu

Co mohu ženě po porodu nabídnout:


Návštěva v šestinedělí

Můžeme rozebrat vše, co má žena na srdci. Spolu probereme psychickou i fyzickou rovinu jejího celkového aktuální stavu. Poradím s péčí o poranění. Můžeme si popovídat o porodu, pocitech z miminka, o kojení, o nové životní roli. Ráda můžu pomoct také s domácností, se staršími dětmi, s venčením pejska, ochotně uvařím na místě jídlo a obsloužím, vynesu odpadky, zkrátka vše, co bude potřeba a co mě žena požádá v rámci běžné poporodní návštěvy. Pokud spolu předem prokonzultujeme nějaké zdravotní obtíže, ráda přinesu bylinky a můžeme namíchat nějakou směs, která může v dobrém podpořit její zdrav.stav.

Můžu ženě také podat informace o prospěšnosti zavinování bříška po porodu, ráda poradím s péčí o porodní poranění či hojící se jizvu po nástřihu nebo císařském řezu. Můžeme konzultovat zásady kontaktního rodičovství a zdravý vztah ke kojení, novorozenci a ke svému tělu, které přímo žádá o respektování odpočinku a klidu.  

Ženská bylinná napářka v šestinedělí

Rebozo relaxační masáž po porodu

Poporodní obnova

Bylinná a doteková péče symbolizuje fyzické přijetí a uznání ode mě jako od ženy. Něžná péče o bříško, které nosilo život tolik měsíců teplým aroma olejem, spolu s masáží bylinkovou koulí a odpočinkem v posteli. Je to wellness chvilka pro sebe v rámci intimního ženského společenství a podpory. Více o poporodní obnově: 

Poporodní slavnost Zavírání kostí jako krásná a do hloubky prožitá událost spojená s uzavřením období porodu a šestinedělí, žena uzavírá staré emoce, aby dala přednost dalšímu životu jako žena-matka, aby udělala nový krok a žila dál v přítomnosti. Zavinutí do šátků včetně hlavy a očí nabízí prostor pro ztišení a obrácení se do svého nitra. Pět šátků, které zavinou tělo, slouží jako okamžité objetí po celou dobu, kdy je žena zavřená. Slavnost se nazývá Zavírání kostí i z hlediska fyzické stránky. Mexický šátek, tj. Rebozo, kterým se zavine pánev, se pevně utáhne, aby se pomohlo navrácení a zavření pánevních kostí do původního stavu, navrácení orgánů uložených v pánvi, tam, kde byly před těhotenstvím a porodem. Více o slavnosti po porodu zde:

Práce s jizvou a péče o ni

Ženě nabízím i základní poučení v péči o jizvu po císařském řezu či po nástřihu. Ráda si vyslechnu příběh té jizvy a je jen na ženě, jak dál si bude přát s jizvou pracovat. Tuto službu nabízím v rámci terapie císařské jizvy v bezpečné atmosféře a v důvěře.