Přechodové slavnosti

Fotografie Barbora Matějíčková

Cítím, že v dnešní přetechnizované době, která člověka neustále rozptyluje a odvádí od vlastních pocitů a myšlenek, je zvlášť pro ženu velice náročné, prožít každou významnou událost v životě tak, aby si ji mohla naplno uchovat v srdci. 

Naše společnost potřebuje také zažívání přechodových slavností, aby se znovu začala soustředit na život, na čas, na působení každého člověka na nás a na hledání smyslu. Nejen slavení narozenin nám pomáhá překlenout se přes časové rozpětí jednoho roku a jeho smysluplné ukončení, ochotu jít dál, ale každá prožitá slavnost nám vštěpuje touhu po rekapitulaci, sebereflexi, po vděčnosti za to, co nám bylo dáno. 

Ukončení jednoho životního období a přivítání něčeho dalšího v kruhu rodiny, v kruhu přátel a nebo v rámci ženského společenství, v tom je ta atmosféra, která se pak uloží do srdce jako významná vzpomínka na všechny lidi, kteří u toho byli a spolu se všemi emocemi, hrou světel či vůněmi.

Přechodové slavnosti, které můžu pro ženu uspořádat:

Předporodní slavnost

Předporodní slavnost je jako společná oslava na počest nastávající matky, uctění její krásy a schopnosti, kterou byla požehnána, a to nosit miminko a bezpečně jej porodit. V kruhu podpory, sounáležitosti, pochopení a ženské náruče.  

Fotografie Barbora Matějíčková

Poporodní Zavírání kostí

Období těhotenství, porod a narození se do nové roli, ženy- matky, to jsou natolik významné události, že by měly vést ke ztišení, k prožití a vědomému chvilkovému zastavení na tomto mezníku ženského života. Zavírání kostí jako krásná a do hloubky prožitá událost spojená s uzavřením období porodu a šestinedělí, žena uzavírá staré emoce, aby dala přednost dalšímu životu jako žena-matka, aby udělala nový krok a žila dál v přítomnosti.

...Článek se připravuje...