O mně

Už jako malá holčička jsem si ráda prohlížela knížky mé matky o těhotenství a porodu a nemohla jsem se přestat dívat na obrázky s těhotnou ženu, které se s každým měsícem zvětšovalo bříško. Moje maminka mi vyprávěla, jak semnou zažila snadný a rychlý porod a já její zkušenost přijala na tělo a hluboko do své mysli a uvěřila, že i já takto dovedu porodit. Díky tomu, že vím, že jsem vytoužená holčička, mám období těhotenství upevněné jako čas těšení se a naděje a samotný porod jako vstupní bránu, kudy matka přivádí dítě na svět.

Jmenuji se Lucie Matějíčková a jsem matkou dvou krásných synů. Věci okolo mě, tak jak přicházejí, prožívám vlastním způsobem ve svém nitru. Jsem kreativní člověk a miluji být ženou, protože to vnímám svým srdcem jako požehnání i s tím vším, co je náročné. Pořád je to krásný a zodpovědný dar... Ráda také kreslím, čtu, zpívám, tančím, háčkuji a vyrábím šperky. Těší mě procházet se přírodou, sbírat bylinky a přitom přemýšlet o ženách, o dětech, o péči, o všem. Naslouchám ráda sobě i ostatním...

Mým mottem je: "Trpělivost přináší růže." 

Chtěla bych být ženou pečující, sloužící, něžnou a laskavou. Takovou, jakou se snažím být i svým dětem a muži. A tou samou chci být i ženám okolo mě v tomto křehkém a jedinečném období během těhotenství, při porodu a zvlášť v šestinedělí. 

Pro posvěcení Boha, pro děti a rodinu, pro naplněné ženství, z úcty k životu, pro kvetoucí nitro, pro spříznění duší... 


Jako modlící se dula 

Lucie


Působím pro Vás v Kraji Vysočina a částečně v Jihomoravském kraji.

V případu zájmu si níže můžete přečíst o tom, jak se vzdělávám a pracuji na svém poslání: