O potřebě něhy v šestinedělí

27.11.2019

Šestinedělí je období v životě ženy, charakteristické zvýšenou citlivostí, otevřeností a zjihlostí. Žena otevřela tělo, aby přivedla nový život na svět a její srdce se zvětšilo láskou ke svému dítěti, proto má ještě stále obnažené nitro, které přímo překypuje touhou po sdílení s někým, komu by se mohla svěřit, podělit se o radost z porodu, z děťátka, ale i z pocitů, které se bojí prožít třeba v konfrontaci s izolací, s vlastními myšlenkami, se zodpovědností za ten Dar...

Po porodu je vše jiné.

Je žádoucí matku v tomto období a při těchto pocitech, které můžou přijít, silně podepřít, věnovat jí dostatek podpory, pozornosti, péče a důvěry v její mateřské kompetence, aby se cítila dobře a čerpala z uznání, které si právem zaslouží. Zvlášť, pokud se jí dostane od ženy, která ji chápe v tom, co přesně prožívá a jak krásné, čisté, ale i někdy dost náročné to může být.

Nabízím proto jako dula komplexní služby a v tomto období vhodnou službu s názvem poporodní obnova. Vnímám to jako úžasný čas pro znovuzrozenou ženu v šestinedělí, která je úžasným časem plným povídání, citlivé masáže bříška pomocí aromaterapeutického olejíčku a horké bylinné koule s podílem vlastnoručně sbíraných bylinek a sušených květů. Odměňte se za porod. :)