Doprovod k porodu

Věřím, že vysoká většina žen může bezpečně porodit zdravé miminko ať už při porodu v nemocnici, tak i během porodu v domácím prostředí. Důvěřuji plně ženě a její intuici a respektuji její přání při volbě místa porodu a jeho způsobu. Přála bych si pouze, aby se každá žena cítila svobodně a respektovaně při rozhodování, kde a jak porodí své dítě a aby jí byla poskytnuta taková míra péče, ať už zdravotnická nebo v podání blízké osoby, jakou pro sebe vyžaduje.    Věřím ve vrozené schopnosti ženského těla, které k těhotenství a rození bylo uzpůsobeno, a o kterém samo svědčí... 

Podporuji přirozený porod, vytvoření rané vazby a něžný bonding s miminkem po porodu. Každá ale máme svou vlastní cestu, své přání a své představy, jen volba musí být informovaná. Já jen chci nechat ženu, aby se rozhodla podle vlastního uvážení a přesvědčení a přitom ji podnítit k tomu, aby zůstala v pokoře a byla otevřená všemu.

Každá žena má totiž přesně takový porod, jaký potřebuje. Jen ať si dovolí prožít ho opravdově a naplno se vším, co přijde i s tím, co třeba nečekala. Podporuji ženu v tom, aby si dovolila pustit uzdy svému vnitřnímu já, cítila se svobodně a pokud prožije pro sebe posilující porod a uvěří, že zvládla všechno sama. V té chvíli se totiž zrodí nejen dítě, ale i žena a matka, a to je pro mě tou největší odměnou. Proto dělám, co dělám. Chci vidět zářící oči pyšné znovuzrozené matky a miminko po porodu v jejím náručí. To je to požehnání, že jako ženy nejen rodíme, ale i žijeme a můj cíl je radostný porod a láskyplné zrození dítěte a ženy v matku. 

...Dovol si svůj porod prožít naplno...

Ženu v těhotenství několikrát ujišťuji, že je v pořádku, pokud mi zavolá v jakoukoliv dobu. Je to moje práce i poslání a jsem na to připravená, takže mi to nevadí, ale naopak to vítám, protože to znamená, že se mi chce žena s něčím svěřit a důvěřuje mi. I na každé setkání se moc těším a vždy si přeji, aby vše dopadlo dobře a podle ženiných představ. Mé potěšení bude o to větší, pokud budu moct kdykoli přispět na její pohodě a klidu. Náš vztah buduji se ženou už od začátku na důvěře a jistotě, a proto bych si přála, aby proběhlo před porodem setkání alespoň 2 x, + jedna seznamovací schůzka. I v tom je smysl předporodních schůzek. Pomáhají totiž vytvořit takovou atmosféru důvěry, aby žena mohla bez zábran mluvit o svých představách, potřebách a přáních nejen v těhotenství, ale i během porodu.

Podle dohody budu držet před porodem pohotovost. To znamená, že ve vymezené době nepodniknu žádné dlouhé výjezdy mimo město, nenapiji se alkoholu a budu stále připravená, abych byla k dispozici a mohla vyjet do jedné hodiny od zavolání, a tím přispěla k větší sebejistotě ženy, že kdykoli bude potřebovat, budu tu pro ni.

Podporuji ženu v rozhodnutí zůstat doma co nejdéle, pokud se rozhodne odjíždět do porodnice na poslední chvíli a respektuji ženu i pokud se rozhodne doma zůstat a porodit tam. 

Nejsem ale zdravotník a neposkytuji zdravotnické zásahy. Moje role tkví v psychické a fyzické podpoře ženě pracující k porodu. 

K zaručení co nejvyšší kvality mých služeb pro individualitu ženy a její aktuální situaci a pocity, přijímám pouze jednu klientku za měsíc.


Při péči během porodu pracuji s nefarmakologickými způsoby tišení, tedy s: 

-květovými hydroláty pro osvěžení, nabuzení i uklidnění

-esenciálními oleji při aromaterapii v difuzéru, během masáže a do vody v hydrofilním oleji

-mexickým šátkem rebozo, kterým masíruji tělo a houpám bříškem, takže lze napomoct optimální poloze miminka v děloze a pomáhá od nepříjemných pocitů v kříži, ulevuji během stahů i v době odpočinku a nechávám ženu, aby se cítila relaxovaně a v lepší psychické kondici

-masážními pomůckami


Porodní balíček

2 x osobní návštěva před porodem

1 x osobní bylinková péče v těhotenství

(bylinná ženská napářka pro uvolnění porodních cest nebo bylinná koupel)

emailové a telefonické konzultace

pohotovost od ukončeného 38.týdne až do porodu

nepřetržitá přítomnost u porodu

pohotovost na telefonu od konce 38.týdne až do porodu

1 x návštěva v šestinedělí s podporou mých služeb poporodní duly

(bylinná ženská napářka pro hojení nebo bylinná koupel, sedací koupel a jiné...)


Doprovádím do porodnice Třebíč, Jihlava, Znojmo, Obilní Trh. Dále podle domluvy.

Vzhledem k tomu, že se s porody začínám, nechám ocenění za službu doprovod k porodu smuvně. Vyžaduji ale na rezervaci termínu a za pohotovost 1000,-, které si žena hradí předem.